DOYOU PLACE
D.U.K

D.U.K

Kaip atvykti? Naudokite Google navigaciją, įvedę DOYOU PLACE. Likus keliems kilometrams žvyrkelyje prie miško, vadovaukitės mūsų kelio nuorodomis (matomos ir tamsoje). Pirmoji nuoroda rodys tiesiai, o kita už ~100m – į dešinę. Taip atvyksite miško keliu, kurį stengiamės prižiūrėti ir žiemos metu. Atvykę į teritoriją prie šlagbaumo, paskambinkite ir pasitiksime. Dėmesio: atvykti be rezervacijos ir vaikščioti po teritoriją draudžiama!

Koks atvykimo ir išvykimo laikas? Atvykimas nuo 15 val. Išvykimas iki 11 val.. Atsiprašome, bet atvykti anksčiau arba išvykti vėliau nėra galimybės. Labai rimtai žiūrime į tvarkymą ir erdvių vėdinimą, todėl naudojame kiekvieną tam skirtą minutę, be to, tvarkymui skirtomis valandomis darbuojamės patys tiek su nameliais, tiek kieme, ir negalime skirti laiko Jus priimti.

Ar nameliai skiriasi? Visi nameliai vienodo dydžio, išplanavimo, įrengimo, skiriasi tik lokacija ir vaizdas pro langus. Visi turi privačią jacuzzi lauke, visi gali rezervuotis privatų laiką saunoje.

Kiek žmonių gali apsistoti namelyje? Ar galima rezervuoti kelis namelius? Visi nameliai dviviečiai. Rezervuoti kelių namelių su kompanija negalima. Visos erdvės ir paslaugos sukurtos, galvojant apie kokybišką, asmeniškumu ir privatumu pagrįstą poilsį.

Ar galima pasikviesti papildomai žmonių trumpam pasibūti? Ne, namelyje gali apsistoti tiek žmonių, kiek nurodyta rezervacijos patvirtinime. Jei jus kažkas atvežė, jie negali vaikštinėti po teritoriją ar apžiūrinėti namelio. Siekiame, kad teritorijoje būtų itin nedaug žmonių, visi galėtų mėgautis ramybe bei privatumu. Tikimės, atvykę patys tai įvertinsite.

Ar galima atvykti su vaikais (ir kūdikiais)? Ne, rezervuoti ir atvykti gali tik pilnamečiai.

Ar galima atvykti su augintiniu? Deja, negalima (išimčių netaikome). Mes labai gerai suprantame norą atostogauti ir leisti kuo daugiau laiko su augintiniais, nes mūsiškiai mums tikri šeimos nariai. Atvėrę duris kurį laiką priėmėme su augintiniais, deja, buvo nemažai papildomų garsų, sudėtingų situacijų, nuostolių ir galiausiai skaudus lemiamas įvykis – dėl atvykusio šuns praradome mylimą avį. Teritorijoje gyvenantys – mūsų katinas ir du šunys – kurie yra viso projekto dalis, ramiai ilsėtis Jums nemaišys. Beveik visą laiką šunys būna prie mūsų namų atokiau nuo namelių aptvertoje teritorijoje, ir tik kartais ateina pabendrauti su svečiais. Būna paloja, bet pykčio nei kiek neturi. Jei bijote šunų, prašome perspėti mus, atsižvelgsime ir pasistengsime laikyti vien tik prie savo namų tomis dienomis.

Ar turite sauną? Taip, tai atskiras pastatas prie ežero. Moderniai įrengta, itin erdvi, skandinaviško tipo sausa (kaitinama iki 70-80 laipsnių). Viduje galite mėgautis gamtos vaizdais pro langus, klausytis mėgstamos muzikos, vaišintis arbata priepirtyje, atsigaivinti lauko duše arba ežere. Užsisakius kiekvienam nameliui skiriamas privatus laikas (vienu metu gali būti ne daugiau dviejų žmonių). Atsiprašome, jokių vantų, šveitiklių, nes po kiekvieno apsilankymo, turime taip pat švariai paruošti kitiems ir išvėdinti. Rankšluosčius, kepuraites, geriamo vandens, arbatos rasite viduje (atsivežkite šlepetes). Sauną rekomenduojame užsisakyti iš anksto. Laikus deriname jau vietoje arba galite paminėti norimą laiką rezervuojant. Dažniausiai sauną kuriame vakarop, žiemos metu anksčiau. Tikimės supratingumo, derinant saunos laikus, nes jos įkaitinimas reikalauja daug elektros energijos.

Ar yra jacuzzi? Ar būtina rezervuoti iš anksto? Jacuzzi lauko terasoje, privati, skirta tik konkrečiam nameliui. Itin kokybiška, erdvi, galimybė lengvai reguliuoti temperatūrą, nuolat matuojami vandens rodikliai. Rekomenduojame užsisakyti iš anksto rezervuojant, nes reikia daug laiko ją įkaitinti. Viena sesija – tai 2-3 valandos, pasirinktu metu atsidengiate įkaitintos jacuzzi dangtį, o po pasinaudojimo numažinate temperatūrą ir vėl uždengiate dangtį. Paslauga galima ir per šalčius. Papildomus rankšluosčius rasite.

Ką rasime virtuvėje? Ar yra grilius? Virtuvės zona įrengta kokybiško minimalizmo principu: rasite visus reikalingiausius prietaisus ir indus. Orkaitės, mikrobangų krosnelės nėra, bet yra šaldytuvas, šaldiklis, kaitlentė, kavos aparatas, arbatinukas, skrudintuvas, puodai, keptuvė, indai, įrankiai. Nereikia vežtis druskos, pipirų, aliejaus, cukraus, arbatos, kavos. Vanduo geriamas, ledukų yra. Griliumi (prie kiekvieno namelio atskirai) galima naudotis visais metų laikais. Groteles, iešmus, malkų ir uždegtukų rasite.

Ar yra galimybė užsisakyti maisto? Rezervuojant namelį galima užsisakyti pusryčius/priešpiečius. Mes juos vadiname asmeniniu pusryčių ritualu, nes tai ne vien kokybiškas bei skanus maistas, bet ir asmeniškai Jums skiriamas laikas bei erdvė. Pusryčiai gaminami vietoje, derinant kokybiškus ingredientus: vietoje kepamos duonos, brandintos foccacia, sūrio, mėsos bei įvairių užtepėlių derinių, desertui – šviežiai keptų kruasanų, bandelių, atrinktos kokybiškos kavos/arbatos. Pusryčiai tikrai sotūs, įvairūs, degustacinio pobūdžio. Apie alergijas ir netoleravimus pasitikslinsime, kai atvyksite. Vegetariška opcija visuomet galima, su veganiška kiek sudėtingiau, bet galime pamėginti, jei informuosite iš anksto. Pusryčiai gaminami specialiai Jums skirtu suderintu laiku (ryte arba priešpiet), patiekiami stikliniame pastate netoli namelių. Visus kitus produktus turėtumėte atsivežti. Už kelių kilometrų yra miestelio parduotuvė, kurioje prireikus galite rasti būtiniausius produktus.

Ar reikia vežtis savo patalynę, rankšluosčius? Viską rasite – taip pat prausimosi priemones (dušo želė/šampūnas, dantų pasta), plaukų džiovintuvą, chalatus. Pirčiai ir jacuzzi skirti rankšluosčiai yra.

Ko nepamiršti? Rekomenduojame turėti patogius batus vaikščiojimui po mūsų teritoriją ir miškus (vietovė kalvota, todėl kopti kai kuriais keliukais sudėtinga). Pasiimkite šlepetes, jei planuojate eiti į sauną/jacuzzi. Na, o bendrai rekomenduojame vežtis kuo mažiau daiktų ir mėgautis minimalistine aplinka.

Ar yra ežeras? Ar galima žvejoti? Ežeras mūsų kieme. Yra lieptas, valtis, irklentės, viskuo galima naudotis, tik svarbu dalintis su kitais lankytojais. Žvejoti negalima nuo lieptų, nebent iš valties, tik prašome jos “neužgrobti” ilgam laikui. Tikslas, kad kiekvieno namelio gyventojai rastų laiko, kai gali pasiplaukioti ar pabūti prie vandens privačiai.

Ar yra laužavietė? Taip, prie A2 ir A3 namelių yra atskiros laužavietės (ir malkos). Prie A1 panaikinome, nes nėra saugios vietos ugniai, visur pušys.

Ar namelyje yra internetas, stalas darbui? Taip, Wi-Fi yra (nemokamas). Darbo stalo nėra, bet yra virtuvės sala su kėdėmis.

Ar namelyje šilta žiemos metu? Taip, šilumos užteks net ir šalčiausią žiemos dieną. Šildomas oras-oras sistema bei papildomai krosnele (malkų rasite vietoje).

Ar yra kur pasivaikščioti aplink miške? Tikrai taip, esame sužymėję miško maršrutą pasivaikščiojimui. Jei bus mažai, parodysime kitą tolimesnį maršrutą prie ežero (10km automobiliu nuo mūsų vietos).

Ar pas jus ramu? Sąlyginai – taip. Tylą labai mylime ir norėtume, kad niekas jos netrikdytų, deja, negalime prognozuoti, kada kas už ežero ar kur toliau sugalvos pasilinksminti, suarti lauką ar pralėkti motociklu. Mūsų užnugaryje miškai, visų atvykusių prašoma būti kuo tyliau. Deja, ežeras lengvai atneša visus garsus iš priekyje esančių sodybų ir/ar miestelio netoliese. Jei pietryčių ar pietų vėjas, girdimi už ežero esančios gatvės, ariamų laukų technikos garsai. Jei norite tylos, rekomenduojame vengti vasaros savaitgalių ir šventinių dienų. Patys “garsiausi” savaitgaliai – Joninės ir Žolinės, nes dažniausiai vyksta ir miestelio šventė. Tinkamiausias metas ieškantiems tylos – šaltasis sezonas, tuomet mėgaujamės ramybe.

Ar galima organizuotis asmeninę/komercinę fotosesiją? Ne, pirminis ir esminis projekto tikslas – kokybiškas poilsis bei privatumas atvykstantiems. Kaip ir minėjome anksčiau, į teritoriją negali atvykti papildomai žmonių. Be to, nenorime projekto sieti su kitų produktų ar paslaugų reklama. Neatsiklausus, mūsų erdvė negali būti naudojama produktų reklamai ar pardavimų skatinimui.

Ar galima organizuoti vestuves ar kitas šventes? Vestuvėms ir kitoms šventėms mūsų teritorijoje sakome griežtą ne, nes tai prieštarauja mūsų idėjai – mažai žmonių/garsų ir daug gamtos/tylos. Apskritai manome, kad miestas tinkamesnė vieta šventėms.

Kas tas miškų fondas? Gyvendami miške, mes išsikraustėm iš proto dėl gamtos ir norim jos daug bei natūralios čia – savo kieme, o ateičiai ir dar plačiau. Mūsų įkurta VšĮ “Miškui” (kodas: 305295269) turi paramos gavėjo statusą, galite skirti savo 1.2% GPM, ir mes juos grąžinsim miškui, sodindami medžius, prižiūrėdami jau augančius ir kurdami namus paukščiams. Mūsų noras ir siekis įsigyti daugiau žemių ir palikti jas natūraliems procesams, taip leidžiant bent kiek atsikvėpti gamtai.

Ką reiškia pavadinimas DOYOU PLACE? Prieš dešimt metų galvojant pavadinimą tuometinei fotografijos veiklai netikėtinai sulipo du mums patinkantys žodžiai “do” ir “you”. Net ir pasikeitus mūsų veiklai, šis žodžių junginys sekė iš paskos. Beje, žodžius neleistinai sujungėme kartu, nes mums visada patiko, kai dalykai vyksta kiek kitaip nei įprastai. Tik vėliau atradome, kad išsireiškimas “do you” kartais turi reikšmę “to do what’s right for you, whatever that may be” ir supratome, kad labai pataikėme. 🙂

Linkėjimas,

Justė ir Kęstas