DOYOU PLACE
D.U.K

D.U.K

Kaip atvykti? Naudokite Google (ne Waze) navigaciją, įvedę DOYOU PLACE. Likus keliems kilometrams žvyrkelyje prie miško, vadovaukitės mūsų kelio nuorodomis (matomos ir tamsoje). Pirmoji nuoroda rodys tiesiai, o kita už ~100m – į dešinę. Taip atvyksite miško keliu, kurį stengiamės prižiūrėti ir žiemos metu. Atvykę į teritoriją prie šlagbaumo, paskambinkite ir pasitiksime. Dėmesio: atvykti be rezervacijos ir vaikščioti po teritoriją negalima!

Ar galima atšaukti, pakeisti rezervacijas? Rezervacijos apmokamos iš anksto, neatšaukiamos. Norint pakeisti rezervacijos datas, praneškite kuo anksčiau el.paštu stay@doyouplace.lt. Likus ne mažiau nei 14 dienų, galimas datų keitimas. Atliekant naują rezervaciją, galioja tokios sąlygos ir kainos, kokios nurodytos naujai atliekamos rezervacijos metu. Likus mažiau nei 14 dienų, keitimas galimas tik tuo atveju, jei atlaisvintos datos rezervuojamos. Taip pat galite kažkam perleisti savo rezervaciją, tik privalote mus informuoti apie pasikeitimą ir supažindinti atvykstančius su taisyklėmis.

Koks atvykimo ir išvykimo laikas? Atvykimas nuo 15 val. Išvykimas iki 11 val.. Atvykti anksčiau arba išvykti vėliau nėra galimybės.

Ar galima atvykti su vaikais (ir kūdikiais)? Ne, rezervuoti ir atvykti gali tik pilnamečiai. Mums labai svarbu čia išlaikyti tylą ir ramybę. Be to, tiek vidaus, tiek lauko aplinka nėra pritaikyta vaikams saugiai būti.

Ar galima atvykti su augintiniu? Negalima (išimčių netaikome). Mes labai gerai suprantame norą atostogauti ir leisti kuo daugiau laiko su augintiniais, nes mūsiškiai mums tikri šeimos nariai. Atvėrę duris kurį laiką priėmėme su augintiniais, deja, buvo nemažai papildomų garsų, sudėtingų situacijų, nuostolių ir galiausiai skaudus lemiamas įvykis – dėl atvykusio šuns praradome mylimą avį. Teritorijoje gyvenantys – mūsų katinas ir du šunys – kurie yra viso projekto dalis, ramiai ilsėtis Jums nemaišys. Beveik visą laiką šunys būna prie mūsų namų atokiau nuo namelių aptvertoje teritorijoje, ir tik kartais ateina pabendrauti su svečiais. Būna paloja, bet pykčio nei kiek neturi. Jei bijote šunų, prašau, perspėkite mus, atsižvelgsime ir pasistengsime laikyti prie savo namų tomis dienomis.

Ar nameliai skiriasi? Visi nameliai vienodo dydžio, išplanavimo, įrengimo, skiriasi tik lokacija ir vaizdas pro langus.

Kiek žmonių gali apsistoti namelyje? Ar galima rezervuoti kelis namelius? Visi nameliai dviviečiai. Rezervuoti kelių namelių su kompanija negalima, konceptas – pabėgimas vienam/dviems. Visos erdvės (tiek nameliai, tiek pirtis) pritaikytos dviems žmonėms komfortiškai ir ramiai ilsėtis.

Ar galima pasikviesti papildomai žmonių trumpam pasibūti? Ne, namelyje gali apsistoti tiek žmonių, kiek nurodyta rezervacijos patvirtinime. Dėmesio: jei jus kažkas atvežė, jie negali vaikštinėti po teritoriją ar apžiūrinėti namelio. Siekiame, kad teritorijoje būtų itin nedaug žmonių, visi galėtų mėgautis ramybe bei privatumu. Tikimės, atvykę patys tai įvertinsite.

Ar turite sauną? Taip, tai atskiras pastatas prie ežero. Moderniai įrengta, itin erdvi, skandinaviško tipo sausa (kaitinama iki 70-80 laipsnių). Viduje galite mėgautis gamtos vaizdais pro langus, klausytis mėgstamos muzikos, vaišintis arbata priepirtyje, atsigaivinti lauko duše arba ežere. Vienu metu gali būti ne daugiau dviejų žmonių. Užsisakius kiekvienam nameliui skiriamas privatus laikas. Jokių vantų, šveitiklių, nes po kiekvieno apsilankymo, turime taip pat švariai paruošti kitiems. Rankšluosčius, kepuraites, geriamo vandens, arbatos rasite viduje. Rekomenduojama atsivežti šlepetes.

Ar būtina sauną rezervuoti iš anksto? Geriau būtų iš anksto. Laikus deriname jau vietoje arba galite paminėti norimą laiką rezervuojant. Dažniausiai sauną kuriame vakarop, žiemos metu anksčiau. Tikimės supratingumo, derinant saunos laikus, nes jos įkaitinimas reikalauja daug elektros energijos.

Ar yra jacuzzi? Ar būtina rezervuoti iš anksto? Jacuzzi lauko terasoje, privati, skirta tik konkrečiam nameliui. Itin kokybiška, erdvi, nuolat matuojami vandens rodikliai. Rekomenduojame užsisakyti iš anksto rezervuojant, nes reikia daug laiko ją įkaitinti. Paslauga galima ir per šalčius. Rankšluosčius, chalatus rasite.

Ką rasime virtuvėje? Ar yra grilius? Virtuvės zona įrengta kokybiško minimalizmo principu: rasite visus reikalingiausius prietaisus ir indus. Orkaitės, mikrobangų krosnelės nėra, bet yra šaldytuvas, šaldiklis, kaitlentė, kavos aparatas, arbatinukas, skrudintuvas, puodai, keptuvė, indai, įrankiai. Nereikia vežtis druskos, pipirų, aliejaus, cukraus, arbatos, kavos. Vanduo geriamas, ledukų yra. Griliumi (prie kiekvieno namelio atskirai) galima naudotis visais metų laikais. Groteles, iešmus, malkų ir uždegtukų rasite.

Ar yra galimybė užsisakyti maisto? Rezervuojant namelį galima užsisakyti pusryčius. Mes juos vadiname asmeniniu pusryčių ritualu, nes tai ne vien kokybiškas bei skanus maistas, bet ir asmeniškai Jums skiriamas laikas bei erdvė. Pusryčiai gaminami vietoje, derinant kokybiškus ingredientus: vietoje kepamos duonos, brandintos foccacia, sūrio, mėsos bei įvairių užtepėlių derinių, desertui – šviežiai keptų kruasanų, bandelių, atrinktos kokybiškos kavos/arbatos. Pusryčiai tikrai sotūs, įvairūs, degustacinio pobūdžio. Apie alergijas ir netoleravimus pasitikslinsime, kai atvyksite. Vegetariška opcija visuomet galima, su veganiška kiek sudėtingiau. Pusryčiai gaminami specialiai Jums skirtu suderintu laiku (ryte arba priešpiet), patiekiami stikliniame pastate netoli namelių. Visus kitus produktus turėtumėte atsivežti. Už kelių kilometrų yra miestelio parduotuvė, kurioje prireikus galite rasti būtiniausius produktus.

Ar yra laužavietė? Taip, prie A2 ir A3 namelių yra atskiros laužavietės (ir malkos). Prie A1 panaikinome, nes nėra saugios vietos ugniai, visur pušys.

Ar reikia vežtis savo patalynę, rankšluosčius? Viską rasite – taip pat prausimosi priemones (dušo želė/šampūnas, dantų pasta), plaukų džiovintuvą, chalatus. Vasaros metu turėkite rankšluosčius ežero maudynėms (rankšluosčių iš namelių nenaudokite lauke). Pirčiai ir jacuzzi skirti rankšluosčiai yra.

Ko nepamiršti? Rekomenduojame turėti patogius batus vaikščiojimui po mūsų teritoriją ir miškus (vietovė kalvota, todėl kopti kai kuriais keliukais sudėtinga). Pasiimkite šlepetes, jei planuojate eiti į sauną/jacuzzi. Na, o bendrai rekomenduojame vežtis kuo mažiau daiktų ir mėgautis minimalistine aplinka.

Ar yra ežeras? Ar galima žvejoti? Ežeras mūsų kieme. Yra lieptas, valtis, irklentės, viskuo galima naudotis, tik svarbu dalintis su kitais lankytojais. Žvejoti negalima nuo lieptų, nebent iš valties, tik prašome jos “neužgrobti” ilgam laikui. Tikslas, kad kiekvieno namelio gyventojai rastų laiko, kai gali pasiplaukioti ar pabūti prie vandens privačiai.

Ar namelyje yra internetas, stalas darbui? Taip, Wi-Fi yra (nemokamas). Darbo stalo nėra, bet yra virtuvės sala su kėdėmis.

Ar namelyje šilta žiemos metu? Taip, šilumos užteks net ir šalčiausią žiemos dieną. Šildomas oras-oras sistema bei papildomai krosnele (malkų rasite vietoje).

Ar yra kur pasivaikščioti aplink miške? Tikrai taip, esame sužymėję miško maršrutą pasivaikščiojimui.

Ar pas jus tikrai ramu? Tylą labai mylime ir norėtume, kad niekas jos netrikdytų, deja, negalime prognozuoti, kada kas už ežero ar kur toliau sugalvos pasilinksminti, suarti lauką ar pralėkti motociklu. Mūsų teritoriją supa miškai, visų atvykusių prašoma būti kuo tyliau. Deja, ežeras lengvai atneša visus garsus net iš tolumos. Jei pietryčių ar pietų vėjas, girdimi už ežero esančios gatvės, ariamų laukų technikos garsai. Taip pat negalime atsakyti dėl aplinkinių sodybų ir miestelio, skleidžiamų garsų vasaros savaitgaliais. Patys “garsiausi” savaitgaliai – Joninės ir Žolinės, nes dažniausiai vyksta ir miestelio šventė. Tinkamiausias metas ieškantiems tylos – šaltasis sezonas, tuomet mėgaujamės ramybe.

Ar galima pas jus organizuotis asmeninę/komercinę fotosesiją? Ne, pirminis ir esminis projekto tikslas – kokybiškas poilsis bei privatumas atvykstantiems. Kaip ir minėjome anksčiau, į teritoriją negali atvykti papildomai žmonių. Be to, nenorime projekto sieti su kitų produktų ar paslaugų reklama. Neatsiklausus, mūsų erdvė negali būti naudojama produktų reklamai ar pardavimų skatinimui.

Ar galima organizuoti vestuves ar kitas šventes? Vestuvėms ir kitoms šventėms mūsų teritorijoje sakome griežtą ne, nes tai prieštarauja mūsų idėjai – mažai žmonių/garsų ir daug gamtos/tylos. Apskritai manome, kad miestas tinkamesnė vieta šventėms.

Kas tas miškų fondas? Gyvendami miške, mes išsikraustėm iš proto dėl gamtos ir norim jos daug bei natūralios čia – savo kieme, o ateičiai ir dar plačiau. Mūsų įkurta VšĮ “Miškui” (kodas: 305295269) turi paramos gavėjo statusą, galite skirti savo 1.2% GPM, ir mes juos grąžinsim miškui, sodindami medžius, prižiūrėdami jau augančius ir kurdami namus paukščiams. Mūsų noras ir siekis įsigyti daugiau žemių ir palikti jas natūraliems procesams, taip leidžiant bent kiek atsikvėpti gamtai.

Ką reiškia pavadinimas DOYOU PLACE? Prieš dešimt metų galvojant pavadinimą tuometinei fotografijos veiklai netikėtinai sulipo du mums patinkantys žodžiai “do” ir “you”. Net ir pasikeitus mūsų veiklai, šis žodžių junginys sekė iš paskos. Beje, žodžius neleistinai sujungėme kartu, nes mums visada patiko, kai dalykai vyksta kiek kitaip nei įprastai. Tik vėliau atradome, kad išsireiškimas “do you” kartais turi reikšmę “to do what’s right for you, whatever that may be” ir supratome, kad labai pataikėme. 🙂

Linkėjimas,

Justė ir Kęstas